کاهش 2.3 درصدی نرخ تورم تولیدکننده فصلی معدن

کاهش 2.3 درصدی نرخ تورم تولیدکننده فصلی معدن

تورم فصلی تولید در دو بخش صنعت و معدن به ترتیب به ۲.۳ و هشت دهم درصد در پاییز امسال کاهش یافته‌است.

به گزارش مهر، در فصل پاییز ١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۰.۸ درصد است. که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٩.٠ درصد)، ٨.٢ واحد درصد کاهش داشته‌است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات معدنی به ازای تولید ماده معدنی در داخل کشور، در فصل پاییز ١٤٠٢ نسبت به فصل قبل از آن، ٠.٨ درصد افزایش داشته‌است.

ثبت کم‌ترین و بیش‌ترین تورم فصلی

در این فصل بیش‌ترین تورم فصلی با ٦.٥ درصد مربوط به گروه “سایر معادن” و کم‌ترین تورم فصلی با ٠.١ درصد مربوط به گروه «کانه‌های فلزی» است. همچنین گروه «زغال سنگ» با تورم ٠.٤- درصد مواجه بوده‌است.

کاهش تورم نقطه به نقطه

در فصل پاییز١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵۶.۲ درصد است. که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٥٦.٥ درصد)، ٠.٣ واحد درصد کاهش داشته‌است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات معدنی به ازای تولید ماده معدنی در داخل کشور، در فصل پاییز ١٤٠٢ نسبت به فصل مشابه سال قبل، ٥٦.٢ درصد افزایش داشته‌است.

ثبت کم‌ترین و بیش‌ترین تورم نقطه به نقطه

در این فصل بیش‌ترین تورم نقطه به نقطه  با ٥٨.٥ درصد مربوط به گروه «کانه‌های فلزی» و کم‌ترین تورم نقطه به نقطه با ٣١.٣ درصد مربوط به گروه «زغال سنگ» است.

افزایش تورم سالانه

در فصل پاییز١٤٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در چهار فصل منتهی به این فصل نسبت به دوره مشابه سال قبل ۴۷.۰ درصد است. که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٣٥.٧ درصد)، ١١.٣ واحد درصد افزایش داشته‌است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات معدنی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در چهار فصل منتهی به پاییز ١٤٠٢ نسبت به دوره مشابه سال قبل، ٤٧.٠ درصد افزایش داشته‌است.

ثبت کم‌ترین و بیش‌ترین تورم سالانه

 در این فصل بیشترین تورم سالانه مربوط به گروه «سایر معادن» با ٥٣.٩ درصد و کم‌ترین تورم سالانه مربوط به گروه «زغال‌سنگ» با ٢٨.٨ درصد است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *